O BLOGU

O czym będzie blog ?

Na blogu postaramy się przedstawić ciekawe informację ze Świata medycyny manualnej, fizjoterapii, osteopatii, terapii manualnej, treningu. Celem naszego bloga jest dzielenie się naszą wiedzą ze Światem, czyli forma edukacyjna.
Nawet jeśli przedstawione informację będą miały charakter terapeutyczny (autoterapii, ćwiczeń, itp.) to proszę pamiętać, że nie jest to porada terapeutyczna uniwersalna dla każdego, bowiem zawsze występują pewne wskazania bądź przeciwskazania, które podczas konsultacji terapeutycznej ocenia specjalista aby podjąć/lub nie działania terapeutyczne.

Z kolei wiadomości na temat medycyny manualnej i treningu mogą okazać się utylitarne w szukaniu konkretnego specjalisty/formy pracy do walki z problemem. W szukaniu terapeuty, który posługuję się daną formą/techniką/metodą/ pracy z pacjentem. Po to aby zmniejszyć ryzyko, że wybrany specjalista jednak się nie posługuje się taką czy inną formą pracy jakiej oczekiwaliśmy (warto tutaj dodać, że to specjalista wybiera formę prowadzenia terapii a nie Pacjent i przysłowiowa “terapia na życzenie”  bowiem to on decyduje o tym w swojej ekspertyzie medycznej co będzie najlepsze dla pacjenta w danym momencie). 

Podsumowując zawarte tutaj informację będą bardzo pomocne w budowaniu świadomości na temat naszej pracy (Fizjoterapia, Terapia Manualna, Osteopatia, Trening) oraz mogą się okazać niezastąpione np. w rejestracji swojego problemu do specjalisty, gdy  nie wiemy do końca gdzie się udać.

To wszystko aby Zadbać o Wasze Zdrowie